undertaker

مارک ویلیام کالاوی (به انگلیسیMark William Calaway) کشتی‌گیر حرفه‌ای آمریکایی است که با عنوان آندرتیکر (به انگلیسی:The Undertaker) به معنی مامور کفن ودفن) وارد رینگ می شود. وی هم اکنون در اسمکدان فعّال است.

آندرتیکر موفقیت‌های شایانی در کشتی کچ داشته است که از آنها می توان به چهار بار قهرمانی دبلیودبلیوای، سه بار قهرمانی سنگین وزن جهان و پیروزی در رویال رامبل 2007 اشاره کرد. شاید مهمترین رکورد کالاوی در رسلمنیا باشد؛ چراکه تا به امروز در 19 رسلمنیا حضور داشته و در تمامی آنها پیروز شده است. او همچنین به عنوان سفیر و از مهمترین پایه‌های دبلیودبلیوای شناخته شده است.

محتویات  [نهفتن]

دوران حرفه ای

او دوران حرفه‌ای خود را از سال ۱۹۸۴ و در WCCW شروع کرد و چندین عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. سپس از سال ۱۹۹۰ به NWA پیوست. در همین بین NWA یا اتحادیه کشتی ملّی به WCW یا کشتی قهرمانی جهانی تبدیل گشت. کالاوی در WCW با نام مارک سنگدل به همراه دن اسپایوی یا با نام مستعار خطرناک (Dangerous) م تیم شده بود.، وی با اینکه در WCW، جانی ایسو برایان پیلمن را شکست داد؛ امّا در یک رقابت سخت از لکس لوگر شکست خورد. پس از این شکست، کمپانی WCW قرارداد با او را تمدید نکرد و همین موجب شد تا کالاوی با وینس مک ماهون در WWF قرارداد بسته و به WWF بپیوندد.

از سال 1990 تا 1994

کالاوی در WWF/E کار خود را با عنوان آندرتیکر در سوروایور سریس۱۹۹۰ آغاز کرد. پس از مدّتی، پاول برر ( Paul Bearer) را به عنوان مربّی همراه برگزید. پاول برر، جامی فلزی را با خود به همراه داشت که با آن آندرتیکر را مسخ می نمود و به او قدرت می بخشید. آندرتیکر در رستلمینیا جیمی اسنوکارا شکست داد. پس از چند مسابقهٔ دیگر، در سوروایور سریس 1991 علیه هالک هوگان (Hulk Hogan) مبارزه کرد و نخستین عنوان قهرمانی خود را از آن خود نود. البته هوگان پس از چند روز، در مبارزه ای سنگین او را شکست داد و کمربند قهرمانی را پس گرفت. آندر تیکر دررستلمینیا8، هم تیمی و متّحد خود جیک رابرتز (Snakes Robert) را شکست داد( سال 1992). او همچنین علیه برزکر brezekker مبارزه کرد و پیروز گشت. در سوروایور سریس 1992 نخستین مسابقهٔ تابوت ( Casket match) بین آندرتیکر و کامالا Kamala ( مبارز فوق سنگین وزن سیاه پوست که خود را شبیه آدمخوران آفریقایی آرایش می کرد) انجام شد که در آن مسابقه، آندرتیکر پیروز شد.

آندرتیکر در سال 1993 مسابقاتی طاقت فرسا علیه جاینت گونزالس ( بلند قامت‌ترین کشتی گیر کچ تا به امروز ) در رستلمینیا9 و سامراسلم 93 انجام داد و در هر دو نبرد پیروز شد. همچنین چند بار هم علیه یوکوزونا Yokozuna ( کشتی گیر فوق سنگین وزن که حدود 270 کیلوگرم وزن داشت ) مبارزه نمود.

از سال 1994 تا 1997

آندرتیکر برای کسب عنوان قهرمانی در رویال رامبل 94، می بایست به مصاف یوکوزانا، قهرمان آن زمان می رفت. این مسابقه به صورت ( Casket match) برگذار شد که در آن، یوکوزانا با کمک چند کشتی دیگر وی را شکست داد. آندرتیکر که از ناحیهٔ پشت آسیب دیده بود، مجبور شد تا چند ماه به استراحت بپردازد. پس از برگذاری مسابقات رستلمینیا10 مرد میلیون دلاری تد دیبیاسی ( Million dollar man) آندرتیکر بدلی را به مردم معرّفی کرد. آندرتیکر واقعی پس از گذراندن دوران استراحت، به رینگ بازگشت و در سامراسلم 94، آندرتیکر بدلی را قهرمانانه شکست داد. ضمن آنکه چند ماه بعد در سوروایور سریس همان سال و در یک ( Casket match) موفّق شد تا از یوکوزانا انتقام بگیرد. در همین دوران بود که آندرتیکر با نور پردازی پیشرفته تر، جنگهای روانی، گریمهای ترسناک و صحبت کردن در غیبت، شخصیّت ماورایی و هولناک خود را ارتقا داد.

رقابت بین آندرتیکر و اعضای میلیون دلار (شاگردان تد دیبیاسی) در این دوران بسیار پر طرفدار شده بود. آندر تیکر موفّق شد تا بم بم بیگلو و کینگ کونگ باندی را شکست دهد. دررستلمینیا11 هنگامی که علیه کینگ کونگ باندی مبارزه می کرد، کاما ( Kama ) در مسابقه دخالت کرد و جام فلزی آندرتیکر را به زور از پاول برر گرفت. مدّتی بعد جام را ذوب کرد و از فلزش گردنبند ساخت. دشمنی آندرتیکر و کاما به مبارزات بین آن دو در سامراسلم95 و این یور هوس منتهی شد و با پیروزیهای آندرتیکر خاتمه یافت.

آندرتیکر در رستلمینیا 12 رو در روی دیزل قرار گرفت که با پیروزی علیه این حریف قدرتمند، رکورد پیروزیهایش را در رستلمینیا به 5 رسانید. رقیب سرسخت دیگر او 

/ 0 نظر / 24 بازدید